missing title picture

O nás

missing of picture icon about us

Naša organizácia sa zameriava na vývoj vlastných elektronických produktov a experimentálnych zariadení v oblasti priemyselu, automatizácie, bežnej a špeciálnej elektroniky. Ponúkame produkty elektronických zariadení do oblastí priemyselnej automatizácie a filmového priemyslu. Okrem toho ponúkame služby distribúcie a projektovania plošných spojov a opravy priemyselných elektronických zariadení. Naším cieľom je poskytovať zákazníkom produkty orientované s dôrazom na kvalitné materiály a prepracovanie.

O zakladateľovi

missing of the picture Ivan Mahdík photographer

Moje meno je Ivan Mahdík. Elektronike som sa začal venovať už v tretej triede na základnej škole. Dobre si spomínam na svoje prvé začiatky, keď som doma pripájal 12 voltovú žiarovku do zásuvky na 230V. Tá zásuvka v detskej izbe dodnes nefunguje a otec ma poriadne vyťahal za uši. Pravdou je, že k elektronike ma priviedol práve môj otec. Naučil ma všetko o čo som sa zaujímal a nechal mi priestor aj na vlastnú kreativitu. Od tej doby prešlo veľa rokov a elektronika sa stala mojim prirodzeným svetom. Vymyslel a vyrobil som desiatky rôznych zariadení od audio zosilňovačov, lineárnych a frekvenčných zdrojov, rôznych automatizovaných systémov, levitátorov a meničov vysokého napätia od výmyslu sveta. A ja som vedel, že elektronika, technológie a počítače sú to čo mi naozaj dobre ide. V roku 2012 som začal vyrábať zariadenia označené logom EUEC LAB (Experimentally Unconventional Electronics Circuits Laboratory). Od roku 2014 žijem a pôsobím ako elektro inžinier v Brne. Začal som sa venovať programovaniu mikroprocesorov a láka ma všetko okolo softvéru, hardvéru, mechaniky a fyziky. Medzi moje zručnosti patrí modelovanie zariadení v 3D, návrh strojovej mechaniky, dizajn plošných spojov, dizajn elektronických schém, opravy priemyslenej elektroniky, grafika, webový design, profesionálna fotografia a film. Medzi moje najväčšie záľuby patrí divoká príroda, jej filmovanie a fotografovanie. V roku 2016 som sa rozhodol zmeniť označenie loga na EUES LAB (Experimentally Unconventional Electronics Systems Laboratory) so snahou vytvoriť organizáciu. Začal som pracovať na zariadení pod označením ECS-0 (Endless Camera Slider - 0) určenom pre filmové štúdia, ktoré bude prvým oficiálnym produktom v EUES LAB.

Aké sú moje ciele a vízie?

Najbližšie roky by som sa chcel zameriavať na vývoj a predaj zariadení pre nakrúcanie filmu s DSLR v divokej prírode. Víziou sú inovatívne zariadenia, ktoré nebudú postrádať svoj pôvodný účel a zároveň prinesú niečo nové do sveta filmu. Z niekoľkých percent zo získaných finančných prostriedkov, by som chcel podporovať ochranu prírody a životného prostredia.